بانک مشاغل کشور

بانک اطلاعات مشاغل کشور با تفکیک شهرها و مرجعی برای جستجو

riello ups groupshot1 768x501 1

معرفی یو پی اس و انواع آن

معرفی یو پی اس و انواع آن

یو پی اس به عنوان منبع تغذیه است و زمانی که برق از کار می افتد، می توان از انرژی ذخیره شده در آن استفاده نمود و انرژی مد نظر را تامین کرد. از این وسیله برای جلوگیری از نوسانات برق نیز استفاده می شود اما عملکرد آن به گونه ای است که باید اشاره کرد در زمان افت ولتاژ، یو پی اس فعال می شود و به این واسطه از قطع جریان جلوگیری می نماید. یعنی زمان قطع و وصل برق به هم پیوسته می شوند. یو پی اس انواع مختلفی دارد. یو پی اس حالت استندبای، آنلاین، آفلاین و موارد دیگر که هر کدام کارکردهای متنوع و متعددی دارند. این تامین کننده های برق با طراحی مناسب و بهره مندی از تجهیزات ویژه به این کار مبادرت می ورزند که در ادامه به این موارد نیز اشاره خواهد شد. با ما همراه باشید.

انواع یو پی اس

از انواع این محصول می توان به یو پی اس استندبای، آنلاین، آنلاین ترکیبی، تبدیلی و دلتا اشاره نمود. مثلا حالت استندبای آن بیشتر در لپ تاپ ها و کامپیوترها مورد استفاده است و یکی از مواردی است که بسیار دارای اهمیت است. دلیل آن است که کامپیوتر به عنوان یک مرکز داده به شمار رفته و به این سبب با قطع برق امکان حذف برخی از اطلاعات وجود دارد. لذا باتری فعال برای نگهداشتن جریان برق می تواند بسیار کاربردی باشد. این نوع از یو پی اس ها در موارد دیگر نیز کاربرد دارند و موارد استفاده آنها زیاد است.

یو پی اس آفلاین چست؟

یو پی اس آفلاین فقط زمانی کاربرد دارد که قطع سیستم برق شهری اتفاق بیفتد. در این زمان این باتری فعال شده و برق را وصل می نماید. البته این نوع از باتری ها دارای معایبی هستند که به این سبب محدودیت تولید خواهند داشت. مثلا توان خروجی مناسبی ندارند. در مقابل این نوع از باتری ها می توان از یو پی اس آنلاین بهره برد که کارایی بالاتری دارد.

یو پی اس دارای چه بخش هایی است؟

زمانی که از این محصول استفاده می کنیم، بخش های مختلف آن که شامل رکتیفایر، باتری، اینورتر و سوئیچ است به طور همزمان فعال شده و باعث می شوند تا برق در مدار جریان یابد. لذا مشاهده می شود که در این محصول اجزاء مهم و پیچیده ای در کنار هم قرار گرفته اند تا باتری بتواند به خوبی عمل نماید.

نکته پایانی

برای خرید باتری یو پی اس و یا فروش یو پی اس می توانید از طریق کارشناسان فنی این مجموعه اقدام نمایید. با توجه به تنوع و تعدد محصولات یو پی اس، نیاز است تا نیاز مشتری شناخته شده و اطلاعات مختلفی در این زمینه در اختیار افراد قرار گیرد. حجم کار و میزان نیاز برق باعث می شود تا در تهیه باتری مورد نیاز دچار تردید شویم که در این خصوص نظر فنی کارشناس می تواند موثر باشد و راهنمایی مناسب برای خرید این محصول به شمار رود. برای تهیه این محصول با کارشناسان این مجموعه تماس برقرار نمایید.